Terug naar Nieuwsbrief / Archief
21.03.2025
Nieuwsbrief 3 2025
Extra Valk
Vorig jaar is het aantal deelbooteigenaren opnieuw toegenomen. Dat is heel mooi. Het betekent dat de boten van de vereniging steeds meer gebruikt worden.
Het vorige jaar is het een paar keer gebeurd dat er meer mensen wilden zeilen dan dat er boten beschikbaar waren. Dat is natuurlijk jammer. Nu we meer ruimte hebben aan de steiger zijn er ook meer mogelijkheden om een extra boot een goede plek te geven. Daarom heeft het bestuur besloten een extra Valk aan te kopen. Afgelopen winter hebben we regelmatig gekeken of er een voor de vereniging geschikte Valk te koop is. Dat is gelukt! Er komt dus binnenkort een 5e Valk. Wil je ook de mogelijkheid hebben om regelmatig te zeilen zonder een eigen boot te hebben meld je dan aan als deelbooteigenaar: jan@wsvdrachtenveenhoop.nl
Voorbereidingen zeilseizoen begonnen
Het voorjaar is in aantocht. Als organisatie van het jeugdzeilen zijn we al bezig een planning te maken. Binnenkort kunnen degenen die zich al hebben aangemeld en degenen die vorig jaar al hebben meegezeild informatie in de mailbox verwachten.
Zondag 30 maart
Van Moeras tot Philips
Zondag 30 maart houdt Lolke Schurer van Smelnes Erfskip een interessante lezing in ons clubgebouw. Inloop 15.00 uur, de lezing begint om 15.30 uur en duurt een klein uur. Met daarna natuurlijk nog een gezellige nazit.
De lezing heeft als thema Van Moeras tot Philips en gaat over het ontstaan en ontwikkeling van Drachten in pakweg 1000 jaar. Het turftijdperk, De Drachtstervaart en de verdere bloei van Drachten krijgen in de lezing de nodige aandacht.
Donderdag 10 april 2025
Himmeldei
We willen het seizoen weer beginnen met schoon (vaar)water. Daarom is er weer een Himmeldei. Elk jaar gaan we, aan het begin van het seizoen, in samenwerking met de Hearen fan de Feart, het vuil in het water rondom Drachten opruimen.
Dit jaar willen we dat doen op donderdag 10 april. Vanaf 18.00 gaan we op pad met onze volgboten om het water zo schoon mogelijk te maken. Dat kan natuurlijk alleen met hulp van vrijwilligers. Wil je die dag ook een steentje bijdragen aan schoner water in je eigen vaargebied meld je dan aan: jan@wsvdrachtenveenhoop.nl
Donderdag 27 maart
ALV
De Algemene ledenvergadering (ALV) staat gepland voor donderdag 27 maart 2025 om 20.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur.
We willen met jullie niet alleen het afgelopen jaar bespreken maar naar de toekomst kijken. Dat kan natuurlijk het beste als er veel mensen zijn. De stukken voor de ALV staan op het alleen voor leden toegankelijke deel van de website. Je komt daar door op de home-page van de website rechtsboven in te loggen met je gebruikersnaam en wachtwoord. Mocht je deze niet weten dan kun je deze tijdens het inloggen opvragen, ze worden dan, ieder apart, gestuurd naar het mailadres wat bij ons bekend is en waarop je deze nieuwsbrief ontvangt.
Hieronder staan alvast onze ideeën voor de komende 5 jaar. Hierover willen we graag met jullie van gedachten wisselen en hebben we jullie hulp ook nodig om de ideeën te realiseren.
Inleiding
In het beleidsplan 2020-2025 waren de belangrijkste doelen:
- Toename aantal leden
- Nieuwe activiteiten ontwikkelen
- Meer inkomsten genereren
Inmiddels zijn we 5 jaar verder. Tijd om de balans op te maken en plannen te maken voor de komende jaren. En te kijken wat onze nieuwe stip op de horizon wordt?
Korte terugblik
- In 2020 had de vereniging nog maar 157 leden. Om als vereniging gezond te blijven was de doelstelling om te groeien naar 200 leden. Op 1 januari 2025 was het aantal leden 245.
- In 2020 is het nieuwe clubgebouw in gebruik genomen, met bergingen stalling.
- De steiger is inmiddels uitgebreid naar een echte haven, met een opstapplaats voor suppers.
- Het jeugdzeilen loopt goed, zowel op de donderdag- als op de vrijdagavond, met een eigen jeugdkader, 8 nieuwe Optimisten, 2 Splashes en 1 Laser, en 5 nieuwe volgboten.
- Elk jaar is er een kindervakantieweek georganiseerd voor kinderen die anders niet op vakantie zouden kunnen
- Er zijn 4 Polyvalken aangeschaft waarin les wordt gegeven door een enthousiaste groep instructeurs.
- We hebben inmiddels 30 deelbootgebruikers, die met de Polyvalken zeilen.
- We hebben 10 buitenboordmotoren op benzine en op proef 1 elektrische.
- We hebben 20 Supboards aangeschaft en instructeurs opgeleid, waarbij het suppen de vereniging veel heeft gebracht.
- Elk jaar is er voor motorbootvaarders een Pinkstertocht georganiseerd.
- In de winter worden er cursussen Vaarbewijs gegeven.
- In de winter is er 1 keer per maand een lezing op zondagmiddag
- We hebben een nieuwe website. Maandelijks wordt een nieuwsbrief verstuurd.
- We hebben inmiddels een grote groep sponsoren die de vereniging financieel steunen, de vereniging helpen bij activiteiten of de vereniging steunen bij aanschaf en onderhoud.
- Het oliebollenfestijn op 31 december is al een traditie geworden.
- Jaarlijks houden we met de opening van het seizoen een open dag en aan het eind van het seizoen een afsluiting voor vrijwilligers en sponsoren.
- Er is een nauwe samenwerking ontstaan met de roei- en kanovereniging.
- Het clubgebouw wordt ook steeds meer door anderen gebruikt, mooi voorbeeld hiervan zijn de sloeproeiers van de politie Noord-Nederland op woensdagochtend.
- Steeds meer bedrijven en organisatie hebben via de WSV kennis kunnen maken met de watersport, onder andere door clinics zeilen, suppen, Skûtsjevaren en kanovaren te organiseren.
- Maatschappelijk zijn we betrokken bij de naaste omgeving en faciliteren Plaatselijk Belang bij een aantal activiteiten.
- Financieel zijn we gezond, waardoor we het (gezins-)lidmaatschap laag kunnen houden. In 2020 was dat €46,-, in 2024 €57,- (nu inclusief gratis koffie/thee voor leden).
Stip op de horizon 2025-2030
De afgelopen 5 jaar hebben we met veel inzet van eenieder veel bereikt. Landelijk wordt WSV Drachten-Veenhoop soms zelfs binnen de watersport als voorbeeld gezien. Een mooi compliment.Het succes is alleen mogelijk geweest door de inzet van vrijwilligers.
Om te behouden wat we hebben bereikt en om verder te groeien kan de beschikbaarheid van voldoende vrijwilligers ook een beperkende factor zijn.
Daarom kiezen we voor beheersbaar verder groeien, waarbij we open staan voor, en ruimte willen geven aan, nieuwe initiatieven. Ook willen we bij andere verenigingen gaan ‘buurten’ om nieuwe ideeën op te doen. De beschikbaarheid van vrijwilligers zal daarbij steeds bepalend zijn of we iets wel of niet kunnen oppakken.
Ledenaantal en contributie
We willen beheersbaar verder groeien en het lidmaatschapsgeld laag houden
Financieel
Beleid voortzetten
Uitbreiding aantal sponsoren
Alert zijn op subsidiemogelijkheden
Jeugdzeilen
Investeren in jeugdkader
Zorgen voor goed en voldoende materiaal
Jeugdvakantieweek
Elk jaar wordt er een jeugdvakantieweek georganiseerd, specifiek gericht op kinderen die anders niet met vakantie zouden kunnen. Daarbij willen het als vereniging mogelijk maken dat kinderen kunnen doorstromen naar de reguliere activiteiten voor de jeugd.
Zeilen voor volwassenen
Nog meer mensen. enthiusiast maken voor het zeilen
Uitbreiding van zeilinstructeurs. Continuïteit in de coördinatie is aandachtspunt.
Deelboot
Uitbreiding van het aantal deelbootgebruikers en uitbreiding van het aantal Polyvalken
Een groepje deelbootgebruikers samenstellen die dit gezamenlijk zorgdraagt voor onderhoud. Grotere voorraad reservematerialen aanleggen
Zomeravond wedstrijdzeilen
Er is zeker belangstelling voor, alle typen boten kunnen meedoen Maar…. er is niemand die zich hiervoor wil inzetten als vrijwilliger om het te helpen organiseren.
De Polyvalken van de vereniging zouden hierbij ook gebruikt kunnen worden (jeugdleden en deelbootgebruikers die een keer een wedstrijdje willen zeilen). Een mooie activiteit voor de donderdagavond als het clubhuis toch open is voor een gezellige nazit. We hebben nu een extra steiger waar de boten na afloop nog even aan kunnen leggen.
- Groepje leden die dit willen oppakken
- 1 of meerdere mensen die (bij toerbeurt) met hun boot als startschip willen functioneren.
- Appgroep aanmaken, wedstrijdreglement maken, frequentie en tijden afspreken, etc.
Tjotter
In 2024 heeft een sponsor een Tjotter aangeschaft. Dit biedt leden de mogelijkheid om ook kennis te maken met het varen met een platbodem. Je zou het zelfs kunnen zien als opleidingsschip voor toekomstige bemanning van het Skûtsje
Onderhoudsplan maken
Leden leren zeilen met een platbodem
Deelnemen aan de Sail Amsterdam 2025
Suppen
Deelsup invoeren. Voor €40,- per jaar kunnen leden onbeperkt gebruik maken van de Sups van de vereniging. Reserveringssysteem aanmaken op de website is al gerealiseerd.
Clinics aanbieden.
Zomeravondtochten op de donderdagavond
Motorbootvaren
Elk jaar willen we een tocht organiseren.
De tocht in het voorjaar, de Pinkstertocht, verschuift naar het najaar.
Sloeproeien
Hier liggen mogelijkheden. De vereniging staat open voor initiatieven om het sloeproeien te ontwikkelen en toe voegen als activiteit van de vereniging. Grote kans dat er mensen in Smallingerland zijn die voor deze sport belangstelling hebben. Je zou dit bijvoorbeeld aan kunnen bieden op een vaste doordeweekse avond of in het weekend.
Nodig:
- aantal mensen die dit willen oppakken, paar instructeurs nodig
- aanschaf roeisloep door vereniging, met grote kans op sponsoring door derden
Cursus vaanbewijs
Blijven we in de winter aanbieden
Lezingen winterprogramma
Blijven aanbieden, bijvoorbeeld 4 lezingen per winterseizoen
Nodig: paar mensen die dit coördineren
Meer aan publiciteit doen, bijvoorbeeld
- Plaatselijk Belang De Wilgen heeft een eigen website en nieuwsbrief, hiermee bereik je een grote groep mensen in de directe omgeving van het clubgebouw.
- Aankondiging in de Drachtster Courant en Actief.
- Andere watersportverenigingen en organisaties informeren
Klaverjassen
Groot succes. Hiermee doorgaan. Kersttoernooi als vaste traditie behouden.
Watersportdagen/evenementen
1 keer per jaar willen we een open dag/watersportdag organiseren aan het begin van het seizoen
Oliebollenfestijn
Het is inmiddels een traditie geworden, dit behouden. In samenwerking met roei- en kanovereniging en Plaatselijk Belang De Wilgen, Smalle Ee en Buitenst Vallaat.
Samenwerking roei- en kanovereniging
De afgelopen jaren is er en goede samenwerking met deze verenigingen ontstaan, waarbij hun leden ook gebruik maken van het clubhuis. De voorzitters hebben regelmatig onderling overleg. Dit voortzetten.
Samenwerking met andere verenigingen
Ook met andere watersportverenigingen zijn contacten gelegd, bijvoorbeeld met de watersportvereniging in Oudega. Op deze manier kunnen we elkaar versterken. We willen meergaan ‘buurten’ bij andere verenigingen.
Mienskip
Er is een goede samenwerking met Plaatselijk Belang De Wilgen, waarbij men al regelmatig gebruik maakt van het clubhuis. Het dorp De Wilgen heeft geen dorpshuis of ontmoetingsplek. Alle bewoners zijn natuurlijk welkom op donderdagavond als het clubhuis toch open is. Misschien is de buurtfunctie verder uit te breiden.
Himmeldei
Elk voorjaar zetten we ons in voor de actie om de wateren in Smallingerland schoon te maken.Dit voortzetten, is inmiddels een vaste traditie geworden.
Website
Reserveringssysteem op website maken voor deelsupgebruikers in 2025
Reserveringssysteem deelbootgebruikers uitbreiden.
Website up-to-date houden.
Nieuwsbrieven
Minimaal 12 keer per jaar een nieuwsbrief versturen.
Clinics
Ook bedrijven en organisaties hebben de afgelopen jaren via de WSV kennis kunnen maken met de watersport. Hiervoor organiseerden we clinics, met als opties Suppen, Valkzeilen, Skûtsjesilen en kanovaren of een combinatie van deze activiteiten. Dit blijven aanbieden.
Sponsors: Club van 100
Een van de doelstellingen is 2020 was meer inkomsten genereren. We bieden nu bedrijven de mogelijkheid om voor €100,- per jaar de vereniging te sponsoren. Voor de sponsoren wordt daarbij reclame gemaakt op de homepage van de WSV en aan nieuwe sponsoren wordt in een nieuwsbrief aandacht gegeven. Ook worden alle sponsoren jaarlijks uitgenodigd voor een bijeenkomst met leden en vrijwilligers. We hebben inmiddels 9 sponsoren bij de Club van 100.
Aantal sponsoren zien uit te uitbreiden.
Sponsoren van materialen en activiteiten
Zeker zo belangrijk voor de WSV zijn de bedrijven die ons sponsoren bij activiteiten en de aanschaf van materialen. Zo takelt, als voorbeeld, een jachtwerf gratis de Polyvalken 1 keer per jaar in en uit het water en kunnen we op hun terrein de boten schoonmaken en in de verf zetten, waarbij de verf gratis beschikbaar wordt gesteld door een ander bedrijf. Of zijn er 6 nieuwe Optimisten door verschillende bedrijven volledig gesponsord, en zijn vlaggenmasten, tafels, palen voor de steiger, zeilen en kano’s gesponsord. Ook voor het onderhoud van onze motoren en het terrein kunnen we een beroep doen op sponsoren. Mede hierdoor kunnen we als WSV veel doen.
Ook voor deze sponsoren wordt reclame gemaakt op de homepage van de WSV en aan nieuwe sponsoren wordt in een nieuwsbrief aandacht gegeven. Ook worden alle sponsoren jaarlijks uitgenodigd voor een bijeenkomst met leden en vrijwilligers.
We hebben inmiddels 16 bedrijven die ons op deze manier sponsoren
Aantal sponsoren zien uit te. uitbreiden
Donateurs
In 2020 hebben we het donateurschap, €15,- per jaar, geïntroduceerd. Ze krijgen de nieuwsbrief, zijn altijd welkom bij alle activiteiten van de vereniging en krijgen gratis koffie en thee.
We hebben op het ogenblik 1 donateur. Uitbreiden van het aantal donateurs
Vrijwilligers
Alle lid van een vereniging vinden we dat je ook iets voor een vereniging hoort de doen in de vorm van vrijwillige ondersteuning. Alleen daardoor kan een vereniging functioneren. Gelukkig hebben we veel leden die iets voor de WSV doen, denk aan bestuursleden, instructeurs, onderhoud gebouw, terrein en materialen en de bezetting van de kantine. Elk najaar organiseren we een bijeenkomst voor vrijwilligers, donateurs en sponsoren als dank voor de inzet van eenieder.
Aandacht voor vrijwilligers, eventueel ondersteunen met scholing
Elk najaar de bijeenkomst organiseren voor vrijwilligers